OCT 29

Elewacje zewnętrzne dla Twojego domu
Opublikowany przez: Paweł | Tagi: tynki dekoracyjne, tynki, ocieplenia budynków | Data: 2018-11-07

Jeżeli jesteś właścicielem budynku, na pewno analizujesz co miesiąc koszty jego eksploatacji.

W sezonie zimowym można jednak zaoszczędzić na ogrzewaniu, wykonując termomodernizację budynku. 
Ocieplenia budynków za pomocą wełny mineralnej lub styropianu są najpopularniejsze. Decydując się na taki krok, warto rozejrzeć się za doświadczoną firmą, która szybko i fachowo wykona prace. O tym, ile zaoszczędzimy na ogrzewaniu, decyduje m.in. grubość materiału izolacyjnego. Trzeba jednak pamiętać, że im grubsza warstwa izolacja tym większy koszt termomodernizacji. 
Na szczęście wydatki zwrócą się w przeciągu kilku lat. Gdy prace związane z ociepleniem budynków zakończą się, warto pomyśleć o upiększeniu zewnętrznej elewacji. Na rynku dostępne są tynki elewacyjne, które nam to zapewnią. 
Tynki takie można podzielić na cienkowarstwowe, mineralne, akrylowe, silikonowe oraz silikatowe (krzemianowe) (przykładowe: http://becco.eu/produkty/produkt-6/tynk-silikonowy). Najbardziej popularne tynki dekoracyjne są dostępne w całej palecie kolorów i struktur. 
Wszystko zależy od gustu i pomysłu inwestora. Na życzenie tynk dekoracyjny może przybrać postać kamienia łupkowego, naturalnego, mozaiki lub posiadać strukturę drewna. Tynki dekoracyjne charakteryzuje trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne oraz paro przepuszczalność. Mogą posiadać warstwę antygrzybiczną i są łatwe w czyszczeniu. Do tynków można dodać włókno węglowe, dzięki czemu mają one zdolność do wypełniania rys na starych elewacjach.

Fotografie:

tynki dekoracyjne

tynki

ocieplenia budynków

Twój komentarz