OCT 29

Parapet z kamienia - solidnie i z klasą
Opublikowany przez: Jarek | Tagi: dom, ogród, dekoracja wnętrz | Data: 2017-03-29

Parapety są przysłowiową "kropką nad i" w pracach wykończeniowych domu lub mieszkania.

Warto więc zadbać, żeby były nie tylko trwałe, ale i estetyczne.

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się parapety kamienne. Nie powinno to dziwić, takie rozwiązanie jest niezwykle trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia. Cechuje się również bardzo dużą uniwersalnością - parapety kamienne, zwłaszcza granitowe, mogą być montowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nie należy obawiać się blaknięcia tworzywa czy odbarwień - kamień wykazuje bardzo wysoką odporność na warunki atmosferyczne, takie jak opady, mróz czy promienie słoneczne. O ile parapety granitowe mogą z powodzeniem być montowane na zewnątrz, to parapety marmurowe już niekoniecznie. Granit łatwo ulega zabrudzeniu, a powstałe naloty mogą okazać się trwałe. Podobnie przedstawia się sytuacja produktów wykonanych z konglomeratu. Powierzchnia tego materiału, wystawiona na bezpośrednie działanie słońca, bardzo szybko zmatowieniu.

Parapety kamienne bardzo dobrze komponują się ze ścianami wykończonymi tynkiem lub cegłą elewacyjną. Ich montaż przebiega bezproblemowo w przypadku ścian o konstrukcji jedno- i trójwarstwowej. Chcąc zamontować masywny kamienny parapet na ścianie dwuwarstwowej, należy wykonać specjalną konstrukcję nośną, która będzie przenosiła jego ciężar. Ze względu na dużą masę, nie należy ich montować bezpośrednio na materiałach ociepleniowych.

zakład kamieniarski smart stoneParapety kamienne wykonuje się na zamówienie, ich wymiar musi być dostosowany do otworu pod oknem. Kamień daje wiele możliwości wykończenia - krawędzie czołowe mogą być proste, ścięte lub zaokrąglone. Kolorystyka? Praktycznie dowolna: od bieli, przez czerwień, zieleń, aż po czerń. Jedynym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia osoby zamawiającej.

Należy pamiętać, że parapety wykonane z piaskowca wymagają impregnacji, w celu zmniejszenia wchłanialności wilgoci przez ten materiał.
Zobacz więcej informacji na: https://zaklad-kamieniarski.com

Fotografie:

dom

ogród

dekoracja wnętrz

Twój komentarz