OCT 29

Zalety ogrodów zimowych
Opublikowany przez: Paweł | Tagi: dom, ogród, dekoracja wnętrz | Data: 2015-02-27

Niewielkie powierzchnie często stanowią problem.

Nie powinny jednak dla mądrych gospodarzy, którzy wiedzą jak wykorzystać każdy przydatny skrawek podłogi. Świetnym pomysłem na powiększenie przestrzeni domów jest są z całą pewnością ogrody zimowe. Dzięki przeszklonym ścianom sprawiają, że do wnętrza wpada odpowiednia ilość światła, przez co nawet niewielkie miejsca wydają się optycznie powiększone, patrząc zarówno z zewnątrz jak i od środka.

Dodatkowym atutem jaki wynika z zainwestowania w taki ogród jest zyskanie miejsca idealnego do relaksu w przy każdej pogodzie i porze roku. To ustronne pomieszczenie, w którym użytkownicy mogą oddać się czytaniu lub intymnym rozmowom, jednocześnie mając wgląd w to, co dzieje się na powietrzu. Zimą nie zawsze jest chęć na to by wychodzić, z kolei przebywanie zawsze w zamkniętych czterech ścianach nie wpływa dobrze na zdrowie psychiczne.

Ogrody zimowe są rozsądnym kompromisem. Nie ryzykujemy zapadnięciem na choroby, albo mokrym ubraniem, jednocześnie mamy szansę spojrzeć na niebo i drzewa. Patrzenie na zieleń bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, a nic nie stoi na przeszkodzie by wewnątrz wygospodarowanego na ogród zimowy pomieszczenia nie umieścić kwiatów doniczkowych.

Ogrody mogą być tworzone z użyciem sztucznych materiałów, lecz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu klasyczne drewno. Nie tylko świetnie się prezentuje i dodaje odpowiedniego klimatu temu pomieszczeniu, ale również sprawia, że panuje tam odpowiedni mikroklimat. Drewno pozwala na idealną cyrkulację i wymianę powietrza o każdej porze roku, przez co przebywanie w ogrodzie jest zdrowsze.

Ogród zimowy to sposób na wygospodarowanie miejsca spotkań całych rodzin a co za tym idzie pielęgnowania więzi. Im atrakcyjniejsze miejsce, tym chętniej ludzie do niego przychodzą. W ogrodzie zimowym latem urządzić można przyjęcie, także z okazji na przykład komunii dziecka. Nie trzeba wynajmować wtedy sali, a z pewnością jedzenie ani goście nie zmokną w czasie niespodziewanego deszczu.

Fotografie:

dom

ogród

dekoracja wnętrz

Twój komentarz